Koszmar ekipy Runjaicia na San Siro! Sceny w doliczonym czasie gry [WIDEO]

Andrea Bressanutti / pressfocus
AC Milan w heroicznych okolicznościach pokonał Udinese 1:0. Podopieczni Kosty Runjaicia nie wywieźli z San Siro choćby jednego punktu, chociaż przez większość meczu grali w przewadze. W doliczonym czasie gry "Rossonerich" uratował system VAR.
Milan od pierwszego gwizdka ruszył do ataku. W 4. minucie Samuel Chukwueze został zablokowany, następnie Maduka Okoye interweniował przy strzale Tijjaniego Reijndersa.
W 13. minucie podopieczni Paulo Fonseki objęli prowadzenie. Christian Pulisic zagrał do Chukwueze, który pokonał Okoye płaskim uderzeniem lewą nogą. Nigeryjczyk strzelił swojego pierwszego gola w tym sezonie ligowym.
Od 29. minuty mediolańczycy musieli grać w osłabieniu. Sędzia uznał, że Reijnders sfaulował wychodzącego na wolną pozycję Lovricia. Holender obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę.
Pod koniec pierwszej połowy Kingsley Ehizibue skierował piłkę do siatki. Gol Holendra został jednak anulowany z powodu spalonego. Do przerwy Milan prowadził 1:0. Przed drugą odsłoną Fonseca nieco przemodelował ustawienie zespołu. Yunus Musah zmienił Noah Okafora.
Udinese przejęło kontrolę nad piłką, ale miało problem z kreowaniem groźnych sytuacji bramkowych. W 67. minucie Maignan nie dał się zaskoczyć Kamarze. W kolejnej akcji Ekkelenkamp uderzył nad poprzeczką.
Następnie Milan mógł podwyższyć prowadzenie. Okoye obronił jednak strzał Pulisica i dobitkę Abrahama. Anglik ucierpiał jeszcze w tej sytuacji, ponieważ źle upadł na murawę. Napastnik ze łzami w oczach opuścił boisko.
W 81. minucie Bijol oddał mocny, a jednocześnie niecelny strzał. Udinese napierało i wydawało się, ze dopnie swego w 95. minucie. Wtedy do siatki trafił Kabasele. Po długiej analizie VAR sędzia anulował to trafienie z powodu spalonego Ekkelenkampa.
Milan wygrał 1:0 i wskoczył na trzecie miejsce w tabeli. Udinese zajmuje szóstą lokatę.
Adam KłosDzisiaj · 20:04