Koronkowa akcja Stali! Cenne zwycięstwo w lidze [WIDEO]

Źródło: X / @CANALPLUS_SPORT
Stal Mielec skromnie pokonała Motor Lublin 1:0. Trafienie na wagę trzech punktów zanotował Serhij Krykun.
Początek spotkania, delikatnie mówiąc, nie porywał. Nie brakowało nagłych zmian posiadania, szarpanej gry czy też strzałów rozpaczy.
Więcej okazji pojawiło się po 20. minucie. Najpierw Hinokio rozpędził się i oddał piłkę Szkurinowi, lecz ten oddał zbyt lekkie uderzenie.
Po chwili do ataku ruszyli również przeciwnicy. Po kapitalnym strzale Ndiaye tylko poprzeczka uratowała Stal. Okazję miał także Simon.
W 37. minucie to Stal miała jednak znakomitą szansę. Po kornerze Szkurin strącił piłkę w stronę Wlazły, a ten strzelił prosto w Brkicia.
Widzowie doczekali się gola w 50. minucie. I to jakiego! Po intensywnej wymianie podań Dadok wrzucił z prawej strony idealnie na głowę Krykuna, który dał Stali prowadzenie strzałem głową.
Po chwili Stal miała szansę na podwojenie strzeleckiego dorobku. Getinger zabawił się z Brkiciem, jednak sędzia odgwizdał spalonego.
Kolejna okazja nadeszła w 65. minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne Dadok strącił futbolówkę do Szkurina, a ten uderzył w słupek.
Motor przez długi czas pozostawał stłamszony. Mógł wyrównać w 76. minucie, ale po strzale Ndiaye piłka przeleciała tuż obok bramki.
Rezultat nie uległ już zmianie. Dzięki temu Stal Mielec wygrzebała się z ostatniej pozycji, zaś Motor Lublin spadł na 13. lokatę w tabeli.
Michał BonclerDzisiaj · 14:06