Koniec marzeń City! Derby MancheZzzteru na remis
Manchester City na dobre stracił szanse na obronę tytułu Premier League. W niedzielę zawodnicy Pepa Guardioli w bólach wyszarpali remis z Manchesterem United.
Pierwsza połowa niedzielnych derbów, no cóż, po prostu się odbyła. Najlepszą okazję miał Manchester United. W 20. minucie dobre dośrodkowanie posłał Dalot, ale celnego strzału nie potrafili oddać ani Ugarte, ani Garnacho.
Po zmianie stron sytuacja wcale nie wyglądała lepiej, chociaż Manchester City zaczynał się rozkręcać. Gościom brakowało jednak dokładności. Nawet gdy niezłą szansę wykreowano Marmoushowi, to Egipcjanin posłał kiepściutkie uderzenie.
Na dobrą sprawę mecz ożywił się dopiero w ostatnich dwudziestu minutach. Najpierw Onana kapitalnie zatrzymał Marmousha, następnie zaś Ederson zdołał odbić świetne uderzenie Zirkzee.
Na więcej żadna z drużyn nie potrafiła się zdobyć. Tym samym derby Manchesteru zakończyły się bezbramkowym remisem, a on nie jest satysfakcjonujący dla żadnej ze strony.
"The Citizens" wciąż zajmują piąte miejsce w tabeli i stracili większość matematycznych szans na obronę tytułu. "Czerwone Diabły" zaś plasują się na 13. pozycji oraz tracą aż 13 punktów względem szóstej Aston Villi.