Koncertowe zwycięstwo Pogoni! Korona padła na kolana [WIDEO]

Screen Canal+Sport
Pogoń Szczecin rozbiła Koronę Kielce 3:0 (1:0). Dwie bramki w meczu zdobył niezawodny Efthymios Koulouris.
Pogoń szybko narzuciła swoje warunki gry. Gospodarze regularnie kreowali sytuacje, ale brakowało skuteczności. Przekonali się o tym Gorgon, Grosicki, ale też Koulouris. Mocno zapracowany był Dziekoński, który konsekwentnie odbijał kolejne piłki.
Do wielkiego przełamania doszło w 35. minucie. "Duma Pomorza" rozegrała koronkową akcję, Koutris wrzucił, zaś Koulouris wykończył bardzo dobrym uderzeniem z powietrza.
Po zmianie stron sytuacja Korony stała się jeszcze gorsza. W 47. minucie rzut karny wywalczył Grosicki, który trafił w rękę rywala. "Jedenastkę" bez żadnego trudu wykorzystał Koulouris.
W 58. minucie goście mieli w końcu swoją okazję, lecz nie potrafili jej wykorzystać. Remacle posłał groźną piłkę wzdłuż linii bramkowej, nikt jednak do niej nie dopadł.
Ostatnie słowo należało zaś do Pogoni, która w 84. minucie przypieczętowała los kielczan. Kiepściutką obronę Korony skarcił tym razem Łukasik, któremu asystował Biczachczjan.
Tym samym szczecinianie wygrali aż 3:0 (1:0). Na ten moment są liderami Ekstraklasy, a Korona zajmuje ostatnie miejsce.
Hubert Kowalczyk20 Jul · 19:23