Show polskiego piłkarza! Strzelił dwa gole Interowi Mediolan

Jamie Sabau / pressfocus
Aż pięć bramek padło w towarzyskim spotkaniu Interu Mediolan ze szwajcarskim Lugano. Dwie z nich zdobył polski napastnik, Kacper Przybyłko.
Lugano do nowego sezonu przygotowuje się we Włoszech, gdzie rozgrywa mecze sparingowe. Dziś aktualny wicemistrz Szwajcarii stanął przed niezwykle trudnym zadaniem. Po drugiej stronie barykady był bowiem Inter Mediolan.
“Nerazzurri”, jeszcze bez Piotra Zielińskiego w składzie, zagrali w eksperymentalnym zestawieniu, ale mimo to na murawie nie zabrakło wielu znanych postaci.
Już w 11. minucie na 1:0 dla mistrzów Włoch trafił Joaquin Correa. Inter nie cieszył się jednak długo z prowadzenia, bo dwukrotnie skarcił go… Kacper Przybyłko. Polski napastnik najpierw wyrównał stan rywalizacji, a po chwili wyprowadził Lugano na prowadzenie.
“Nerazzurri” sytuację musieli ratować w drugiej połowie. Wówczas dwie bramki zdobył nowy piłkarz ekipy z Mediolanu, Mehdi Taremi. Mecz zakończył się zatem wynikiem 3:2.
Przybyłko jest zawodnikiem Lugano od lutego 2024 roku. W oficjalnych spotkaniach szwajcarskiej ekipy wystąpił jednak póki co tylko czterokrotnie. Zdobył wówczas jedną bramkę. Być może wyczyn z meczu przeciwko Interowi to dobry prognostyk przed nowym sezonem.
Lugano, jako wicemistrz Szwajcarii, powalczy o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W pierwszym eliminacyjnym dwumeczu zmierzy się z Fenerbahce, którego barw broni Sebastian Szymański.
Adam Nowacki17 Jul · 21:29