Koncert Jagiellonii! Mistrz dogonił lidera [WIDEO]

screen/Canal+ Sport
Jagiellonia Białystok dogoniła lidera Ekstraklasy. Podopieczni Adriana Siemieńca wygrali 3:1 z Zagłębiem Lubin. Bohaterem "Dumy Podlasia" został Jesus Imaz.
Na początku meczu Afimico Pululu próbował przeprowadzić dwójkową akcję z Jesusem Imazem. Skuteczną interwencję w defensywie zanotował Mateusz Wdowiak, który zablokował Hiszpana. W 11. minucie Dominik Hładun czujnie złapał piłkę po centrze Michala Sacka. Zagłębie odpowiedziało równie niecelnym dośrodkowaniem Wdowiaka.
Po kwadransie znów aktywny w polu karnym rywali był Wdowiak. Skrzydłowy ściął na prawą nogę, ale dał się zablokować przez Sacka. W 17. minucie Hansen dograł do Imaza, a ten huknął kilka metrów nad bramką.
W 20. minucie Jagiellonia objęła prowadzenie za sprawą Imaza. Po rozegraniu rzutu wolnego piłka spadła pod nogi Hiszpana, który pewnym uderzeniem pokonał Hładuna.
Mistrzowie Polski po czterech minutach zdobyli drugą bramkę. Najpierw Ławniczak ofiarnie zatrzymał Czurlinowa, ale do piłki dopadł jeszcze Hansen i wykonał wyrok.
Pod koniec pierwszej połowy Cezary Polak uderzył obok słupka. Do przerwy białostoczanie prowadzili różnicą dwóch trafień. Na początku drugiej części spotkania Kłudka oddał niecelny strzał. W kolejnej akcji Dieguez zablokował Kłudkę. Następnie Sacek zatrzymał szarżującego Wdowiaka.
W 58. minucie Imaz skompletował dublet. Hiszpan dostał podanie od Sacka, obrócił się z piłką, po czym z zimną krwią skierował ją do bramki.
W 61. minucie Dieguez wybił piłkę z linii bramkowej. Stoper pozbawił Wdowiaka możliwości zdobycia bramki. W 66. minucie Pululu zmarnował dogodną sytuację. Ewentualny gol prawdopodobnie i tak zostałby anulowany z powodu spalonego.
Wynik meczu ustalił Ławniczak, zdobywając bramkę głową. "Jaga" wygrała 3:1, dzięki czemu zrównała się punktami z liderującym Lechem Poznań. "Kolejorz" będzie mógł odskoczyć, jeśli w sobotni wieczór pokona Cracovię.
Adam KłosDzisiaj · 19:21