Kompromitacja Milanu! Strata punktów z najgorszym zespołem [WIDEO]

Fabrizio Carabelli / pressfocus
Stefano Pioli nieudanie zakończył przygodę z Milanem. "Rossoneri" na własnym stadionie jedynie zremisowali 3:3 z ostatnią w tabeli Salernitaną.
Kilka dni temu Milan potwierdził rychłe rozstanie ze Stefano Piolim. Włodarze postanowili przedwcześnie zerwać umowę, która pierwotnie miała obowiązywać do połowy przyszłego roku. Mecz z Salernitaną był pożegnaniem 58-latka z San Siro.
"Rossoneri" szybko napoczęli rywali. W 22. minucie wynik meczu otworzył Rafael Leao. Portugalczyk wykorzystał fatalny błąd Vincenzo Fiorillo.
Niedługo potem do siatki trafił Olivier Giroud. Był to ostatni gol Francuza w barwach mediolańczyków. Niedługo weteran przeniesie się bowiem do Los Angeles FC.
W 37. minucie Theo Hernandez trafił do siatki. Gol lewego obrońcy nie został jednak uznany z powodu spalonego. Do przerwy Milan prowadził różnicą dwóch trafień.
W pierwszej połowie ofensywna gra Salernitany praktycznie nie istniała. Po zmianie stron goście z Salerno wykazali się większą odwagą. W 64. minucie bramkę kontaktową zdobył Simmy.
Milan odzyskał dwubramkowe prowadzenie po trafieniu Davide Calabrii. Końcówka spotkania należała jednak go Salernitany.
W 87. minucie do siatki Junior Sambia. Kilkadziesiąt sekund później Simy doprowadził do remisu. Nigeryjczyk z najbliższej odległości dobił uderzenie Sambii.
Mecz zakończył się wynikiem 3:3. Już wcześniej wiadomo było, że "Rossoneri" zakończą sezon jako wicemistrzowie, a Salernitana spadnie z ligi.
Adam Kłos25 May · 22:41