Kompromitacja Benzemy. Gorzej się nie dało [WIDEO]

Khalid Alhaj/MB Media / pressfocus
Al-Ittihad poniosło porażkę 0:1 w sparingu z Sevillą. Negatywnym bohaterem meczu towarzyskiego został Karim Benzema.
Francuz rok temu przeniósł się do Arabii Saudyjskiej. Al-Ittihad pozyskało utytułowanego napastnika, któremu wygasła umowa z Realem Madryt.
W minionym sezonie snajper wystąpił w 21 spotkaniach saudyjskiej ekstraklasy. Zanotował w nich dziewięć bramek i siedem asyst.
Laurent Blanc wystawił swojego rodaka w pierwszym składzie na mecz towarzyski z Sevillą. Już w 17. minucie Benzema mógł otworzyć wynik. Napastnik podszedł do rzutu karnego, zmylił kierunkiem strzału Marko Dmitrovicia, ale nawet nie trafił w bramkę.
W 42. minucie sędzia podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Lucas Ocampos pewnym uderzeniem pokonał Mohammeda Al Mahasneha. W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie.
Al-Ittihad rozpocznie sezon ligowy 24 sierpnia meczem z Al-Kholood. Do tego czasu Benzema i spółka zagrają z Betisem i Interem.
Adam Kłos27 Jul · 09:03