Kolosalna interwencja! Zapewnił awans [WIDEO]

Holandia wyszarpała awans do półfinału mistrzostw Europy. W końcówce meczu z Turcją Bart Verbruggen uratował "Oranje".
Po pierwszej połowie ekipa Ronalda Koemana przegrywała 0:1. Wynik ćwierćfinału otworzył Samet Akaydin.
Po zmianie stron Holandia ruszyła odważniej do ataku. Najpierw do remisu doprowadził Stefan de Vrij. Następnie Mert Muldur strzelił gola samobójczego.
W końcówce Holendrzy skupili się na obronie wyniku, który gwarantował awans. W pewnym momencie De Vrij zanotował kluczową interwencję pod własną bramką.
W 91. minucie Verbruggen zanotował interwencję na wagę awansu. Golkiper Brighton znakomicie odbił piłkę, zatrzymując Semiha Kilicsoya.
Verbruggen jest 12-krotnym reprezentantem Holandii. W drużynie narodowej zachował siedem czystych kont.
Teraz "Oranje" mogą już szykować się do półfinału mistrzostw Europy. W środę zagrają z Anglią.
Adam Kłos06 Jul · 22:59