Kluczowe zwycięstwo Hiszpanów! Szwajcarzy kompletnie zawiedli [WIDEO]

Źródło: X / screen
Hiszpanie nowymi liderami grupy czwartej w dywizji A Ligi Narodów. Szwajcarzy wciąż nie zainkasowali ani jednego punktu.
Hiszpania stawała do meczu z Danią z jednym celem: wskoczenia na fotel lidera grupy. Zamierzali zdobyć szybką bramkę i czekać na ruch przeciwników.
Niedokładnością w polu karnym Duńczyków popisywał się jednak Morata. Znakomitą sytuację zmarnował później również Yamal. Piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.
Duńczycy byli całkowicie stłamszeni. Jedyną klarowną akcję jeszcze w pierwszej części przeprowadził Dolberg. Raya łatwo poradził sobie z jego strzałem.
Schmeichel czuwał z kolei przy następnych uderzeniach Moraty. Wobec uderzenia Zubimendiego z powietrza w 79. minucie był jednak bezradny.
Analiza VAR wykazała, że w trakcie akcji nie doszło do żadnego faulu. Tym samym Hiszpanie dowieźli wygraną 1:0 - i przesunęli się na pierwsze miejsce.
Szwajcaria zamierzała natomiast zdobyć pierwsze punkty w tej edycji Ligi Narodów. Wydawało się, że nie będzie miała do tego lepszej okazji niż w spotkaniu z Serbią.
Wyglądało na to, że Szwajcarzy obejmą prowadzenie w pierwszej połowie, lecz dobrą okazję zmarnował Embolo. Niewykorzystana sytuacja się zemściła.
Pod koniec pierwszej połowy w wyniku zamieszania po rzucie wolnym piłkę do własnej bramki wpakował Elvedi. To mocno zmotywowało Serbów.
W drugiej odsłonie dwie świetne szanse miał Jović. Koniec końców drugiego gola strzelił jednak Mitrović, który pokonał Kobela po solowej akcji.
Szwajcarzy kompletnie się poddali, a ich grę podsumował niewykorzystany przez Embolo rzut karny. W końcówce wynik nie uległ już zmianie - było 2:0.