Klub Polaka bliżej Bundesligi! Nie dali rywalom szans [WIDEO]

Screen Viaplay
Fortuna Dusseldorf wykonała potężny krok w stronę awansu do Bundesligi. Klub Karola Niemczyckiego rozbił VfL Bochum 3:0 (1:0).
W zakończonym sezonie zasadniczym niemieckiego futbolu VfL Bochum uplasowało się na 16. pozycji w Bundeslidze. Zespół zanotował fatalny finisz i tym samym został wyprzedzony przez Union Berlin. Fortuna Dusseldorf zajęła zaś trzecie miejsce w 2. Bundeslidze. Obie drużyny spotkały się więc w finale baraży.
W czwartkowy mecz znacznie lepiej weszła Fortuna. Wynik otworzyło bowiem samobójcze trafienie Hofmanna w 13. minucie. Niedługo później mógł wyrównać Bernardo, ale jedynie obił słupek.
Po zmianie stron zapał ze strony VfL Bochum stał się jeszcze mniejszy, co skwapliwie wykorzystali goście. W 64. minucie podwyższył Klaus, natomiast w 72. podwyższył Engelhardt. Jakby tego było mało, Klaus obił jeszcze poprzeczkę.
Ostatecznie gospodarze nie zdołali odpowiedzieć w żaden sposób, wobec czego ich sytuacja przed rewanżem jest fatalna. Drugi z meczów zaplanowano na 27 maja. Wtedy ostatecznie wyjaśni się, kto zagra w następnym sezonie Bundesligi.
Warto dodać, że z Fortuną związany jest Karol Niemczycki. Były bramkarz Cracovii w czwartek siedział jedynie na ławce. W lidze zaliczył zaś występ przeciwko FC Magdeburg (3:2).
Hubert Kowalczyk23 May · 22:25