Klich bohaterem! Gol w 95. minucie [WIDEO]

DC United zremisowało 2:2 z Toronto FC. Mateusz Klich został bohaterem ekipy z Waszyngtonu.
Początkowo ekipa ze stolicy Stanów Zjednoczonych kompletnie nie radziła sobie z rywalami. Już w 2. minucie Derrick Etienne trafił do siatki, wykorzystując asystę Federico Bernardeschiego.
Jeszcze w pierwszej połowie reprezentant Włoch sam wpisał się na listę strzelców. Do przerwy zespół z Klichem w składzie przegrywał 0:2.
Ekipa DC zabrała się do odrabiania strat dopiero w końcówce. W 79. minucie Theodore Ku-DiPietro zdobył bramkę kontaktową, dobijając piłkę z bliskiej odległości.
Kanadyjczycy kończyli mecz w dziewiątkę. W 87. minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Federico Bernardeschi, a niedługo potem z boiska wyleciał też Nickseon Gomis.
W doliczonym czasie gry sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Mateusz Klich podszedł do jedenastki i z zimną krwią pokonał Seana Johnsona.
Mecz zakończył się wynikiem 2:2. DC United zajmuje obecnie dziesiąte miejsce w Konferencji Wschodniej.
W tym sezonie Klich wystąpił w 16 spotkaniach MLS. Zanotował w nich dwie bramki i trzy asysty.
Adam Kłos02 Jun · 08:24