Klęska Wisły Kraków! Pierwsza porażka pod wodzą Jopa [WIDEO]

screen/TVP Sport
Wisła Kraków zawiodła w zaległym meczu szóstej kolejki Betclic 1 Ligi. "Biała Gwiazda" przegrała 0:1 z Górnikiem Łęczna. Po raz pierwszy pod wodzą Mariusza Jopa zespół z Małopolski stracił punkty.
Wisła podeszła do tego starcia po udanym okresie. Podopieczni Jopa zdobyli komplet punktów w trzech poprzednich kolejkach ligowych.
Na początku meczu z Górnikiem Wiślacy próbowali stworzyć zagrożenie po dalekim wrzucie z autu. Jonathan De Amo oddalił jednak zagrożenie. W odpowiedzi Branislav Spacil chciał urwać się na wolne pole. Słowak został zatrzymany przez Igora Łasickiego.
W 3. minucie James Igbekeme zamierzał oddać strzał, ale wyszło z tego podanie do Jesusa Alfaro. Następnie Hiszpan został zablokowany. W kolejnej akcji Angel Rodado znalazł podaniem Łukasza Zwolińskiego, który nie zdołał trafić czysto w piłkę.
W pewnym momencie Górnik wywalczył rzut wolny w okolicach środka boiska. Do piłki podszedł Jakub Bednarczyk, który kompletnie nie zrozumiał się z partnerami. Po jego centrze piłka wyszła za linię końcową.
Wynik spotkania mógł otworzyć Szymon Krawczyk. 20-latek zszedł na prawą nogę, szukał strzału na dalszy słupek, ale został zatrzymany przez Patryka Letkiewicza. Po kwadransie gospodarze domagali się odgwizdania rzutu karnego. Sędzia uznał, że to Banaszak faulował Carbo, a nie odwrotnie.
Po drugiej stronie boiska Alfaro oddał bardzo mocny strzał z dystansu. Piłka przeleciała nad poprzeczką. Z kolei Krawczyk został zablokowany przez Jarocha, a Uryga ofiarnie zatrzymał zaś Spacila.
W 35. minucie Pindroch złapał piłkę po uderzeniu Kissa. W pierwszej połowie obie drużyny miały swoje szanse. Do przerwy utrzymał się jednak bezbramkowy remis.
Na początku drugiej połowy Zwoliński huknął obok słupka. W 51. minucie Górnik objął prowadzenie. Bednarczyk oddał mocny strzał, po którym piłka przeszła przez ręce Letkiewicza.
Wydawało się, że do remisu doprowadzi Zwoliński. Snajper posłał futbolówkę do bramki, ale był w tej akcji na wyraźnym spalonym. Po godzinie gry Sukiennicki zmienił Rodado.
W 70. minucie Alfaro zbyt długo przyjmował piłkę w polu karnym. Bednarczyk doskoczył do Hiszpana, po czym zablokował jego strzał. Kilkadziesiąt sekund później Alfaro spudłował, znajdując się dwa metry od bramki.
Spotkania nie zdołał dokończyć Pindroch, który zgłosił kontuzję. Poszkodowanego bramkarza zastąpił Adrian Kostrzewski. Po wejściu na murawę rezerwowy golkiper obronił strzał Duarte. W doliczonym czasie gry Bednarczyk zablokował Mikulca. W 11. minucie doliczonego czasu gry Kostrzewski złapał futbolówkę po uderzeniu Zwolińskiego.
Górnik wygrał 1:0 i awansował na piąte miejsce w ligowej tabeli. Wisła pozostaje na 11. lokacie.
Adam KłosWczoraj · 20:00