Klękajcie narody! Spektakularna bramka, Haaland i spółka zezłomowani [WIDEO]

Reprezentacja Austrii całkowicie zdeklasowała Norwegię, odnosząc zwycięstwo 5:1. Spotkanie czwartej kolejki Ligi Narodów zostanie zapamiętane ze względu na obłędne trafienie Marko Arnautovicia.
Norwegia podeszła do tego starcia po przekonującym zwycięstwie 3:0 nad Słowenią. Bohaterem poprzedniego meczu został Erling Haaland, który skompletował dublet. Dzięki temu z dorobkiem 34 trafień został najskuteczniejszym piłkarzem w historii swojej kadry.
Od początku niedzielnego spotkania Norwegowie musieli bronić się przed atakami podopiecznych Ralfa Rangnicka. W 5. minucie szarżujący Christoph Baumgartner został zablokowany.
W 8. minucie Austriacy objęli prowadzenie. Marko Arnautović zaskoczył Orjana Nylanda spektakularnym uderzeniem z 16. metra.
Gospodarze chcieli szybko zdobyć kolejną bramkę. Nyland obronił jednak strzały Marcela Sabitzera i Nicolasa Seiwalda. Norwegowie przetrwali nawałnicę i próbowali się odgryźć. W 18. minucie Alexander Sorloth huknął nad poprzeczką. Następnie niecelnie uderzył Erling Haaland.
W 24. minucie Nyland kapitalnie zatrzymał Baumgartnera. W kolejnej akcji Arnautović nie wykorzystał kluczowego podania Sabitzera. W końcu to Norwegowie doprowadzili do remisu. Sorloth wykorzystał centrę Ryersona z rzutu wolnego.
Do przerwy utrzymał się wynik 1:1. Na początku drugiej połowy Arnautović wykorzystał rzut karny, kompletując dublet.
W 58. minucie Austria zdobyła trzecią bramkę. Romano Schmid dośrodkował z rzutu rożnego prosto na głowę Philippa Lienharta, który trafił do siatki.
Na listę strzelców wpisali się jeszcze Stefan Posch i Michael Gregoritsch. Ekipa Rangnicka finalnie wygrała 5:1, dzięki czemu sytuacja w grupie 3 jest niezwykle wyrównana. Austria, Norwegia i Słowenia mają na koncie po siedem punktów.