Klasa światowa! Podolski zabawił się w Ekstraklasie [WIDEO]

screen/Canal+ Sport
Śląski Klasyk rozpoczął się od mocnego uderzenia. Lukas Podolski błyskawicznie otworzył wynik starcia z GKS-em Katowice. W drugiej połowie "Poldi" dołożył kolejne trafienie.
W ostatnim czasie podopieczni Jana Urbana nie prezentowali się najlepiej. W trzech poprzednich kolejkach nie zdobyli ani jednego punktu, przegrywając z Motorem Lublin, Lechią Gdańsk i Cracovią.
Teraz naprzeciw zabrzan stanął GKS Katowice. Po raz pierwszy od 19 lat Śląski Klasyk odbył się na poziomie Ekstraklasy.
Już w 4. minucie Górnik przeprowadził akcję bramkową. Najpierw Ismaheel wpadł w pole karne, ale przegrał pojedynek z Komorem. Piłkę przejął jednak Lukas Podolski.
"Poldi" pokazał pełnię swoich możliwości. Były reprezentant Niemiec nabrał Martena Kuuska na zamach, po czym lewą nogą uderzył obok Dawida Kudły.
W drugiej połowie 39-latek znów błysnął. Tym razem zdobył bramkę po uderzeniu z dystansu.
Weteran przy okazji zapisał się w historii. W wieku 39 lat i 109 dni został najstarszym strzelcem gola dla Górnika w Ekstraklasie.
Śląski Klasyk zakończył się triumfem Górnika 3:0. Obszerne podsumowanie spotkania znajdziecie TUTAJ.
Adam KłosWczoraj · 20:34
Źródło: własne/Twitter @GornikStats