Kibice wybrali Drużynę Roku UEFA. Dominacja zawodników Realu Madryt

Dziś poznaliśmy Drużynę Roku UEFA wybraną przez kibiców. Najwięcej głosów zebrali zawodnicy Realu Madryt.
W plebiscycie zagłosowało niemal 9 milionów osób. Najwięcej głosów oddano z Indii, na drugim miejscu znaleźli się internauci z Polski, którzy oddali 5% wszystkich głosów.
W bramce najwięcej głosów zebrał Gianluigi Buffon. Golkiper został wybrany już po raz piąty i pobił rekord najstarszego gracza w jedenastce roku. Środek obrony tworzą Giorgio Chiellini z Sergio Ramosem, zaś na boki obrony trafili Dani Alves i Marcelo. Brazylijczyk z Realu uzyskał rekordową liczbę 558 495 głosów.
W linii pomocy wyróżniono Edena Hazarda i Kevina de Bruyne, dla których to debiut w jedenastce kibiców. Zestawienie uzupełnili gracze Realu: Luka Modrić i Toni Kroos.
Atak marzeń kibiców tworzą Cristiano Ronaldo i Leo Messi. Dla Portugalczyka było to już 12. takie wyróżnienie z rzędu.
Wśród nominowanych do Drużyny Roku UEFA znalazło się dwóch Polaków, jednak ani Robert Lewandowski, ani Kamil Glik nie zdobyli na tyle głosów, by trafić do jedenastki wyróżnionych.