Kibice słynnego klubu dali show. Trybuny zapłonęły [WIDEO]

Screen/X
Jeszcze kilkanaście lat temu Bari występowało w Serie A. Mimo tego, że dziś gra jedynie na jego zapleczu, fani nadal trzymają poziom. W ostatnim meczu trybuny na ich stadionie zaczęły płonąć.
Piłkarze Bari walczą o awans do Serie A. Po raz ostatni grali tam w 2011 roku. Po drodze wylądowali nawet na czwartym poziomie rozgrywkowym w kraju. Wygląda jednak na to, że wszystko, co złe, jest już za nimi. W bieżącym sezonie drużyna Moreno Longo jest siódma.
W piątek grające przed własną publicznością Bari mierzyło się z Catanzaro. Znacznie lepiej w ten mecz weszli gospodarze. W 30. minucie na 1:0 trafił Mehdi Dorval. Po przerwie wyrównał Pietro Iemmello.
Tym razem show skradli fani włoskiego klubu, którzy przyćmili występ piłkarzy. Po rozpoczęciu meczu trybuny obiektu San Nicola zostały rozświetlone przez środki pirotechniczne. Efekt robił wrażenie.
Stadion mogący pomieścić około 58 tys. osób, choć nie został zapełniony w całości, opanowały go race, flagi oraz przyśpiewki kibiców. Materiał przedstawiający oprawę fanów trafił do serwisu X.
Wiele wskazuje jednak na to, że zachowanie sympatyków może przysporzyć Bari sporych kłopotów. Z racji tego, że stosowanie środków pirotechnicznych jest zakazane, włoski klub zapewne otrzyma karę.
Kolejny mecz Bari w Serie B odbędzie się już 25 października. Rywalem tego zespołu na wyjeździe będzie Spezia Calcio.
Piotr Sidorowicz Dzisiaj · 17:06