Kibice oszaleli! Zasłużony klub wraca na salony [WIDEO]

Źródło: X / @LOMA_Deportes
Szybkie odrodzenie Malagi! Ku radości fanów, zasłużona ekipa po zaledwie roku przerwy wróciła na zaplecze hiszpańskiej ekstraklasy.
Jeszcze nieco ponad dekadę temu Malaga rywalizowała w Lidze Mistrzów. Odpadła z zawodów dopiero w ćwierćfinale po szalonym dwumeczu z Borussią Dortmund.
Niebawem klub zaczął się sypać. W sezonie 2017/2018 zajął ostatnie miejsce w LaLiga i spadł na drugi szczebel rozgrywek. Później nie mógł się z niego wygrzebać.
Co więcej, w zeszłej kampanii "Los Albicelestes" zlecieli jeszcze niżej. Sympatycy zaczęli tracić nadzieję, że ich podopiecznym uda się niebawem powrócić na szczyt.
W sobotę wykonali oni jednak ku temu pierwszy krok. Powrócili do LaLiga 2 dzięki triumfowi w dwuetapowych play-offach. W finale pokonali Gimnastic de Tarragona.
W pierwszym meczu "Los Albicelestes" wygrali 2:1. W drugim do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Ostatecznie decydujący gol padł w 121. minucie.
Kibice Malagi wpadli w euforię tuż po ostatnim gwizdku. Prawdziwe szaleństwo rozpętało się zaś w niedzielę na lotnisku w Maladze. Graczy przywitały tysiące fanów.
W następnej kampanii razem z Malagą do LaLiga 2 awansuje także kolejna wielka firma. Promocję w sezonie zasadniczym wywalczyło bowiem Deportivo La Coruna.
Michał Boncler23 Jun · 17:38