Kibice gości opanowali stadion. Piękne sceny w Niemczech [WIDEO]

Screen/Twitter
W niedzielę piłkarze Energie Cottbus walczyli o awans do trzeciej ligi niemieckiej. Na mecz z rezerwami Herthy Berlin pojechało aż osiem tysięcy kibiców gości, którzy opanowali stadion.
Na kolejkę przed końcem rywalizacji w ramach czwartej ligi niemieckiej szansę na awans na wyższy poziom rozgrywkowy miały już tylko dwa zespoły. Przed szansą promocji stały Energie Cottbus oraz zajmujący drugie miejsce w tabeli Greifswald. Różnica pomiędzy tymi ekipami wynosiła trzy punkty.
Rywalem Energie Cottbus w niedzielnym meczu o awans była druga drużyna Herthy Berlin. Klub ze stolicy Niemiec nie zdołał jednak stanąć na drodze faworyta i już w 23. minucie przegrywał 0:2.
Zaraz po upływie pierwszego kwadransa wynik spotkania otworzył Joshua Putze. Piłkarze Energie Cottbus nie zadowolili się jednym trafieniem i poszli za ciosem. Osiem minut później na 2:0 trafił Maximilian Pronichev. Rosjanin przypieczętował w ten sposób zwycięstwo nad Herthą II Berlin.
Bardzo ważny triumf Energie Cottbus w stolicy Niemiec oglądała ogromna grupa kibiców gości. Do Berlina udało się aż osiem tysięcy fanów. Sympatycy opanowali trybuny stadionu gospodarzy.
Na udostępnionym w sieci nagraniu widać, że kibice niemieckiego klubu zajęli wszystkie sektory ulokowane wzdłuż linii bocznej. Przez cały mecz prowadzili oni także bardzo żywiołowy doping.
Awans wywalczony w niedzielę przez Energie Cottbus sprawia, że po pięciu latach przerwy klub ten wraca na poziom centralny w Niemczech. Po raz ostatni grał on w trzeciej lidze w 2019 roku.
Piotr Sidorowicz 19 May · 20:07
Źródło: Twitter