Katastrofa Brazylii! Urugwaj wyrzucił ją z Copa America [WIDEO]

Reprezentacja Brazylii przegrała z Urugwajem w Copa America. Po bezbramkowym remisie o awansie drużyny Marcelo Bielsy zdecydowały rzuty karne.
Brazylijczycy byli osłabieni brakiem pauzującego za kartki Viniciusa, którego w podstawowym składzie zastąpił Endrick. Nowy piłkarz Realu miał trudne zadanie: Urugwajczycy grali ostro, czasami wręcz brutalnie, nie dawali mu swobody do gry.
Marcelo Bielsa miał swoje problemy. Już w pierwszej połowie swój występ z powodu kontuzji zakończył Ronald Araujo. Już pod jego nieobecność Urugwaj miał dobrą okazję do strzelenia gola. Darwin Nunez niecelnie główkował z bliskiej odległości. W odpowiedzi szansę miał Raphinha, ale jego uderzenie zatrzymał Sergio Rochet.
Po przerwie sytuacja Urugwaju stała się fatalna. W 74. minucie za faul na Rodrygo czerwoną kartkę dostał Nahitan Nandez.
Brazylijczycy nie potrafili jednak wykorzystać gry w przewadze. Urugwaj dobrze zamknął strefę przed swoją bramką i doczekał do serii rzutów karnych.
Ta rozpoczęła się od dramatu Edera Militao. Już w pierwszej kolejce jego strzał obronił Rochet. Urugwaj od razu zyskał przewagę.
Piłkarze Bielsy wykorzystali pierwsze trzy jedenastki. Brazylijczycy byli mniej precyzyjni. W trzeciej kolejce Douglas Luiz kropnął w słupek.
Nadzieje Brazylii powróciły na moment, gdy Alisson w czwartej serii zatrzymał strzał Jose Marii Gimeneza. To było jednak zbyt mało, by wygrać. W piątej serii sukces Urugwaju przypieczętował Manuel Ugarte. Jego drużyna rozgrywkę w karnych wygrała 4:2.
Urugwaj w półfinale Copa America zagra z Kolumbią. Mecz odbędzie się w nocy z środy na czwartek polskiego czasu.
Marcin Karbowski07 Jul · 06:43