Katastrofa Barcelony! Sensacyjna porażka w Lidze Mistrzów [WIDEO]

FC Barcelona fatalnie zainaugurowała nową edycję Ligi Mistrzów. Podopieczni Hansiego Flicka sensacyjnie przegrali 1:2 z AS Monaco.
Już od 10. minuty Barcelona grała w osłabieniu. Ter Stegen niecelnie podał w kierunku Garcii, a piłkę przejął Takumi Minamino. Hiszpan ratował sytuację faulem, za który obejrzał czerwoną kartkę.
Gospodarze dość szybko wykorzystali grę w przewadze. W 16. minucie Maghnes Akliouche oddał sprytny strzał, którym kompletnie zaskoczył Ter Stegena.
Monaco szukało kolejny trafień. Cubarsiemu udało się zablokować Minamino. Z kolei Camara uderzył obok słupka. Embolo też dał się zablokować.
Barcelona grała w osłabieniu, ale zdołała doprowadzić do remisu. Yamal w swoim stylu zszedł na lewą nogę, po czym strzałem sprzed pole karnego skierował piłkę do siatki.
W 32. minucie doszło do zamieszania w polu karnym Monaco. Lewandowski podskoczył, aby Balde mógł oddać płaski strzał. Lewy obrońca skiksował i piłka wyszła za linię końcową. W 35. minucie Singo trafił do siatki, ale jego gol został anulowany z powodu spalonego.
Pod koniec pierwszej połowy Ben Seghir przedryblował Kounde, po czym uderzył obok bramki. Minamino został jeszcze zablokowany przez Cubarsiego. Do przerwy utrzymał się wynik 1:1.
Na początku drugiej odsłony Balde zablokował Singo. W 57. minucie Ter Stegen obronił strzał Vandersona. Barcelona też próbowała się odgryzać. W 62. minucie Raphinha odnalazł się na lewym skrzydle, podał do Yamala, a ten fatalnie przyłożył stopę do piłki, próbując oddać strzał.
W pewnym momencie "Barca" wyszła z dobrze zapowiadającym się kontratakiem. Raphinha chciał dograć do Kounde, ale Francuza uprzedził wracający do obrony Vanderson.
W 72. minucie Monaco zdobyło drugą bramkę. George Ilenikhena kompletnie uciekł spod krycia obrońców, po czym mocnym uderzeniem pokonał Ter Stegena.
Flick zareagował na utratę gola, wprowadzając z ławki Ferrana Torresa, Sergiego Domingueza i Gerarda Martina. Z boiska zeszli Lewandowski, Yamal oraz Cubarsi.
W 88. minucie sędzia chciał podyktować rzut karny dla gospodarzy. Po analizie VAR okazało się, że Inigo Martinez nie popełnił faulu we własnej szesnastce. W doliczonym czasie gry Raphinha huknął z wolnego nad bramką.
Monaco pokonało Barcelonę 2:1. W drugiej kolejce Ligi Mistrzów Katalończycy podejmą Young Boys, a ekipa z Księstwa pojedzie do Zagrzebia na mecz z Dinamem.
Adam Kłos19 Sep · 22:55