Kamiński "okradziony" z asysty, świetna akcja Polaka zaprzepaszczona. Porażka Wolfsburga w Borussią

Philippe Ruiz/Xinhua/PressFocus
VfL Wolfsburg w niedzielnym meczu Bundesligi przegrał na wyjeździe 0:2 z Borussią Moenchengladbach. W barwach "Wilków" zagrał Jakub Kamiński. Polak mimo porażki może być z siebie dość zadowolony - powinien mieć asystę, lecz po jego podaniu sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Mattias Svanberg.
Początkowo to podopieczni Niko Kovaca byli w Moenchengladbach stroną przeważającą. W 10. minucie wydawało się, że przyniosło to efekt w postaci gola. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zmarnował Omar Marmoush.
Po analizie VAR trafienie Egipcjanina zostało jednak anulowane ze względu na spalonego. Aktywny od początku spotkania był Jakub Kamiński, który miał kilka naprawdę dobrych dośrodkowań.
"Wilki" zdecydowanie częściej atakowały, ale to Borussia wyprowadziła akcję, która w 34. minucie dała jej prowadzenie. Gospodarze przejęli piłkę na połowie rywali i wyprowadzili błyskawiczną akcję, którą skutecznie wykończył Ngoumou.
Wolfsburg na początku drugiej połowy ruszył do ataku i niewiele brakowało, aby błyskawicznie doprowadził do wyrównania. Asystę przy trafieniu kolegi z drużyny mógł mieć Kamiński.
Polak dobrze zszedł z piłką do środka boiska, po czym znakomicie obsłużył Mattiasa Svanberga. Ten znalazł się sam na sam z Omlinem, lecz zmarnował tę sytuację, uderzając w bramkarza.
W 63. minucie Borussia zadała natomiast kolejny cios - z dogrania Plei skorzystał Marcus Thuram. Dzięki temu "Źrebaki" wygrały cały mecz 2:0 - Borussia zajmuje obecnie dziesiąte miejsce w tabeli, Wolfsburg jest o jedną lokatę wyżej.
Maciej Pietrasik09 Apr 2023 · 17:24