Jest decyzja ws. występu Krzysztofa Piątka. Czesław Michniewicz potwierdza

Kamil Glik i Czesław Michniewicz wzięli udział w konferencji prasowej przed wtorkowym spotkaniem barażowym ze Szwecją. Na oficjalnym spotkaniu poruszono wiele tematów, między innymi kwestię licznych absencji w reprezentacji Polski.
Ostatnie tygodnie były niezwykle pechowe dla "Biało-Czerwonych". Mniej lub bardziej poważne urazy złapało liczne grono kadrowiczów. Wśród kontuzjowanych zawodników znalazł się między innymi Kamil Glik, Arkadiusz Milik, Bartosz Salamon czy Krzysztof Piątek.
O ile jednak obrońca Benevento powinien wystąpić przeciwko reprezentacji Szwecji od samego początku, o tyle sytuacja zdrowotna pozostałej trójki jest znacznie mniej optymistyczna. Szanse na grę ma jedynie napastnik, który na co dzień reprezentuje Fiorentinę.
Kwestię zdrowia Krzysztofa Piątka poruszył sam Czesław Michniewicz. Selekcjoner reprezentacji Polski zabrał w tej sprawie głos na oficjalnej konferencji prasowej, która została zorganizowana dzień przed meczem ze Szwecją.
- Krzysztof Piątek wyjdzie dziś na trening. Opatrunek pozwala na włożenie stopy do buta i będzie zgłoszony do kadry meczowej - zapowiedział trener.
To dobre informacje dla "Biało-Czerwonych", którym groził poważny niedostatek w ataku. Poza Piątkiem Czesław Michniewicz dysponuje jedynie Robertem Lewandowskim oraz Adamem Buksą, co znacznie ogranicza możliwość zmiany taktyki.
Problemy napastnika Fiorentiny rozpoczęły się podczas towarzyskiego spotkania ze Szkocją. Zawodnikowi rozcięto nogę, konieczne okazało się założenie szwów. Mimo bólu oraz krwi, Piątek był w stanie dokończyć spotkanie i strzelić gola na wagę remisu.
Początek meczu reprezentacji Polski ze Szwecją, który to rozstrzygnie kwestię awansu na mistrzostwa świata, zaplanowano na 29 marca 2022 roku o godzinie 20:45.