"Jest bezużyteczny, pożerany, nie ma go". Dziennikarz zmasakrował trenera PSG. Ostry komentarz
Christophe Galtier padł ofiarą mocnej krytyki po przegranym meczu PSG z Bayernem. Przejechał się po nim francuski dziennikarz Daniel Riolo.
Paris Saint-Germain uległo 0:1 Bayernowi w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Po ostatnim gwizdku nie brakuje mocnych komentarzy, ostro oceniających grę paryżan. Słów krytyki nie szczędził choćby francuski dziennikarz Daniel Riolo z "RMC Sport".
Riolo zaatakował trenera PSG, Christophe'a Galtier. Jego zdaniem szkoleniowiec jest w drużynie właściwie "bezużyteczny".
- W tej drużynie nie ma trenera. Jest absolutnie bezużyteczny, pożerany statusem piłkarzy, gwiazd, z którymi jest zmuszony współpracować, ale które nie gwarantują już odpowiedniego poziomu - grzmiał Riolo.
- Wyobrażam sobie, że on w ogóle nie wie, co robić, nie jest w stanie powiedzieć zawodnikom, by wykonywali pressing, bo ci nie są do tego przyzwyczajeni. Tak nie można grać - kontynuował.
Według dziennikarza włodarze PSG popełnili błąd, decydując się na zatrudnienie Galtier.
- PSG ma gigantyczne pieniądze, mnóstwo gwiazd w klubie, ogromny budżet płacowy i bierze trenera, który nigdy nie grał w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Gdzie w tym logika? - pytał.
Riolo mówił też o "prymitywnej taktyce" Galtier. Na koniec wezwał go do odejścia z klubu.
- Musi opuścić PSG tak szybko, jak to możliwe. (...) To był jeden z najgorszych meczów drużyny w Lidze Mistrzów od wielu lat - skwitował.