Jagiellonia za mocna dla Piasta. Przesądziła jedna akcja [WIDEO]

Screen Canal+Sport
Jagiellonia wygrała trzeci mecz z rzędu! Tym razem "Duma Podlasia" uporała się z Piastem Gliwice 1:0 (1:0).
Pierwszą okazję na zdobycie bramki miał Piast. W 11. minucie piłkę stracił Dieguez, ale kolegę z zespołu uratowała znakomita interwencja Skrzypczaka.
W dalszej części pierwszej połowy gospodarze oddawali większą liczbę strzałów, lecz byli kompletnie nieskuteczni. Co innego Jagiellonia, która wyprowadziła jedną akcję, ale zabójczą.
W 32. minucie Villar przejął bezpańską piłkę i zaszarżował. Hiszpan przebiegł kilkanaście metrów, a następnie wystawił Hansenowi na pustą. Norweg musiał trafić i tak też się stało.
Po zmianie stron Piast ruszył do odrabiania strat. Ponownie jednak gospodarze nie byli w stanie stworzyć realnego zagrożenia, swoją szansę koncertowo zmarnował Piasecki. W odpowiedzi okazję miał Villar, ale w 74. minucie skrzydłowego zatrzymał Plach.
W samej końcówce gliwiczanie podejmowali kolejne próby. Uderzali też z dystansu, lecz Katsantonisa czujnie powstrzymał Abramowicz. Ostatecznie Jagiellonia zdołała obronić skromną zaliczkę i wygrała 1:0 (1:0).
Urzędujący mistrzowie Polski zajmują drugie miejsce w tabeli i tracą cztery "oczka" do liderującego Lecha. Piast plasuje na się ósmej pozycji.
Hubert Kowalczyk29 Sep · 19:21