Jagiellonia pozamiatała! Europejskie puchary w Białymstoku! [WIDEO]

Screen Polsat
Jagiellonia Białystok ograła FK Poniewież 3:1 (1:0)! Tym samym "Duma Podlasia" jest już pewna, że zagra w europejskich pucharach. Pytanie tylko - gdzie się zatrzyma?
Jagiellonia w pierwszym meczu nie pozostawiła wątpliwości. W II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów klub z Ekstraklasy ograł FK Poniewież aż 4:0 (3:0). Tym samym rewanż stanowił już jedynie dopięcie formalności.
Rywale postanowili w tym wyraźnie pomóc. Już w 12. minucie spotkania w Białymstoku gospodarze mieli rzut karny. Marczuk został bezmyślnie staranowany, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał Pululu.
W pierwszej połowie "Duma Podlasia" miała jeszcze jedną doskonałą okazję na podwyższenie wyników. Bramkarz Litwinów podał do Marczuka, ale ten zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany.
Po zmianie stron białostoczanie wciąż byli stroną wyraźnie lepszą. Na przełamanie defensywy przyjezdnych trzeba było poczekać do 69. minuty. Tym razem w głowę kopnięty został Stojinović, a rzut karny ponownie wykorzystał niezawodny Pululu.
W 84. minucie Jagiellonia raz jeszcze cieszyła się z trafienia. FK Poniewież zupełnie pogubiło się w defensywie. Piłkę do własnej siatki wpakował Beneta.
Ostatecznie wynik rywalizacji został ustalony w 88. minucie. Litwini wyszli z groźniejszym atakiem, gospodarze nie dali rady wybić futbolówki. To wykorzystał Gussias, który z bliskiej odległości huknął pod poprzeczkę.
Wynik 7:1 (4:0, 3:1) w dwumeczu oznacza, że Jagiellonia awansowała do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów i jest pewna, że zagra co najmniej w Lidze Konferencji. Niemniej to białostoczan z pewnością nie satysfakcjonuje na tak wczesnym etapie. O kolejną rundę powalczą z Bodo/Glimt, którego wyniki znajdziecie TUTAJ.
Hubert Kowalczyk31 Jul · 22:22