"Jaga" znów wygrała w Lidze Konferencji! Dublet Pululu na wagę trzech punktów [WIDEO]

Michal Kosc / pressfocus
Jagiellonia Białystok odniosła drugie zwycięstwo w fazie ligowej Ligi Konferencji. Bramki Afimico Pululu dały mistrzom Polski wygraną 2:0 z mołdawskim Petrocubem.
Mistrzowie Polski byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania i w pierwszej połowie całkowicie zdominowali rywali. W dziewiątej minucie do siatki mógł trafić Afimico Pululu, lecz jego lob był niecelny.
Dziesięć minut później skuteczności zabrakło Jesusowi Imazowi. Później doskonałą szansę miał także Darko Czurlinow. Macedończyk huknął jednak nieznacznie obok słupka. Świetny przechwyt zanotował wówczas Taras Romanczuk.
W końcówce pierwszej połowy dwukrotnie zagotowało się pod bramką Petrocubu. Imaz powinien skompletować dublet, tymczasem dwukrotnie uderzył prosto w Smaleneę.
Na początku drugiej części spotkania niewiele brakowało, aby z boiska wyleciał Douania. Ręką przerwał akcję "Jagi", sytuacja była analizowana przez VAR pod kątem czerwonej kartki, ale okazało się, że wcześniej był spalony.
Ta przerwa wybiła nieco "Jagę" z rytmu. W 69. minucie mistrzowie Polski dopięli wreszcie swego. Jeden z obrońców Petrocubu zagrał prosto pod nogi Pululu, a ten piętą skierował piłkę do siatki.
Bramka napędziła gospodarzy. Już po chwili było 2:0. Pululu popisał się mocnym uderzeniem pod poprzeczkę, dając Jagiellonii duży spokój w końcówce spotkania.
Mistrzowie Polski spokojnie utrzymali korzystny wynik do końca spotkania. Z sześcioma punktami na koncie Jagiellonia znajduje się w ścisłej czołówce Ligi Konferencji.
Maciej PietrasikWczoraj · 20:39