Istna demolka. Polska na kolanach, wtedy najedliśmy się wstydu [WIDEO]

Marcin Bulanda / pressfocus
Ten mecz był największą klęską reprezentacji Polski w ostatniej dekadzie. Biało-czerwoni nie mieli nic do powiedzenia i ponieśli bolesną porażkę 1:6.
Rozegrane 8 czerwca 2022 r. starcie z Belgią w Lidze Narodów, które było przy okazji sprawdzianem przed mistrzostwami świata w Katarze, pozwoliło się wykazać kilku graczom. Czesław Michniewicz nie stronił od rotacji w składzie.
Mecz rozgrywany na Heysel od pierwszych minut rozpoczęli m.in. Bartłomiej Drągowski, Tymoteusz Puchacz, Robert Gumny czy Szymon Żurkowski. To nie wystarczyło do sprawienia niespodzianki.
Początek starcia należał jednak do biało-czerwonych. W 28. minucie wynik tego spotkania otworzył Robert Lewandowski, który wykorzystał dogranie Sebastiana Szymańskiego. Potem było tylko gorzej.
Jeszcze przed przerwą do remisu 1:1 doprowadził Axel Witsel. Gol strzelony do szatni podłamał kadrę Czesława Michniewicza. Zaraz po rozpoczęciu drugiej odsłony oglądaliśmy zupełnie inny zespół.
W 59. minucie prowadzenie Belgom dał Kevin De Bruyne. Kwadrans później rezultat starcia na 3:1 podwyższył zaś Leandro Trossard.
Skrzydłowy faworyta nie zamierzał jednak zwalniać tempa. W 80. minucie skompletował dublet. Nie był to jednak koniec strzelania po stronie drużyny prowadzonej przez Roberto Martineza. Gospodarze wchodzili w pole karne biało-czerwonych jak do siebie, co poskutkowało kolejnymi trafieniami.
Trzy minuty po golu na 4:1 piłkę w siatce umieścił Leander Dendoncker. Wszelkich formalności w doliczonym czasie gry dopełnił z kolei Lois Openda, który ustalił rezultat tego spotkania na 6:1.
Mecz rozgrywany na Heysel był jednocześnie najwyższą porażką reprezentacji Polski od ponad dekady. Na początku czerwca 2010 roku biało-czerwoni zostali rozbici przez Hiszpanię aż 0:6.
***
Tekst powstał w ramach cyklu "Polska Piłka", w którym wspominamy m.in. piłkarzy biegających niegdyś po polskich boiskach, pamiętne mecze przedstawicieli Ekstraklasy w Europie, a także nieco zapomniane już kluby z naszego kraju.
Piotr Sidorowicz 05 Sep · 08:10