Islandczycy sprawili sensację w Lidze Konferencji! Pogromcy Wisły byli bezradni [WIDEO]

Screen z X
Vikingur Reykjavik jest pierwszym islandzkim zespołem, który wygrał mecz w fazie zasadniczej europejskich pucharów. W czwartek ekipa z północnej Europy wygrała 3:1 z Cercle Brugge.
Vikingur w pierwszym meczu fazy ligowej uległ Omonii Nikozja aż 0:4. Wydawało się, że Islandczycy mogą być dostarczycielem punktów w Lidze Konferencji.
W czwartek mierzyli się z Cercle Brugge, które w eliminacjach pokonało między innymi Wisłę Kraków. Belgowie uchodzili za faworytów.
Początkowo nic nie wskazywało na sensację, bo w 16. minucie prowadzenie gościom dał Kazeem Olaigbe. Odpowiedź Vikingura była jednak błyskawiczna, a do siatki trafił Ari Sigurpalsson.
W końcówce pierwszej połowy gospodarze mieli doskonałą okazję na to, aby wyjść na prowadzenie. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Danijel Djurić.
Napastnik zrehabilitował się w 76. minucie. Tym razem skutecznie wykończył już akcję drużyny i dał Vikingurowi prowadzenie.
W 83. minucie wynik na 3:1 ustalił Gunnar Vatnhamar i sensacja stała się faktem. Vikingur został pierwszym islandzkim zespołem, który wygrał mecz w fazie zasadniczej Ligi Konferencji.
Maciej PietrasikWczoraj · 21:00