Infantino amerykanizuje futbol. Nowość na KMŚ

Infantino amerykanizuje futbol. Nowość na KMŚ
Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Klubowe Mistrzostwa Świata będą jeszcze bardziej specyficzne. Gianni Infantino zapowiedział zmianę w przerwie meczu finałowego.
Klubowe Mistrzostwa Świata 2025 zostaną rozegrane w zupełnie nowej formule. Czeka nas rywalizacja aż 32 klubów, które zostały podzielone na osiem grup.
Dalsza część tekstu pod wideo
Na tym jednak nie koniec nowości. Gianni Infantino ogłosił właśnie, że w przerwie meczu dojdzie do wyjątkowego wydarzenia wzorowanego na Halftime Show z SuperBowl.
- Mogę potwierdzić, że taka część artystyczna zadebiutuje na stadionie w Nowym Jorku. To będzie historyczny moment dla Klubowych Mistrzostw Świata, który uświetni największe wydarzenie sportowe na świecie - powiedział szef FIFA.
- Rozmawiamy również w sprawie przejęcia Times Square przez FIFA na najważniejszy weekend turnieju. Chodzi nie tylko o finał, ale też mecz o brązowy medal - dodał, cytowany przez ESPN.
Na ten moment nie wiadomo, jak FIFA wyobraża sobie organizację takiego przedsięwzięcia. Przerwa w meczu piłkarskim trwa raptem 15 minut, a na stadionie ma wystąpić przynajmniej kilku artystów.
Warto więc przypomnieć, że ostatnie Halftime Show pochłonęło ponad 30 minut. Głównym wykonawcą był Kendrick Lamar.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk05 Mar · 11:54
Źródło: ESPN

Przeczytaj również