Holandia wyrwała remis w dziesiątkę! Van Dijk wyleciał z boiska [WIDEO]

Podział punktów w meczu Węgier z Holandią w Lidze Narodów. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.
Początek minął pod znakiem ataków Holandii, ale jako pierwsi groźną akcję przeprowadzili gospodarze. W 17. minucie centymetrów do zdobycia gola zabrakło Rolandowi Sallaiowi. Piłka po jego strzale trafiła w słupek.
W 32. minucie Sallai już nie spudłował. Po szybkiej akcji Zsolt Nagy dośrodkował w pole karne, a napastnik Galatasaray z bliska wpakował piłkę do siatki.
W końcówce pierwszej połowy doszło do rzadko oglądanej sytuacji. Holendrzy wykonywali rzut wolny pośredni z pola karnego rywali. Strzał Cody'ego Gakpo zdołał obronić Denes Dibusz.
Holendrzy szukali wyrównującego gola także po przerwie. Albo dobrze bronił Dibusz, albo brakowało im precyzji. W 63. minucie Tijjani Reinders z bliska uderzył obok bramki.
Kwadrans później sytuacja Holendrów się skomplikowała. Za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Virgil van Dijk. Mimo osłabienia jego koledzy zdołali doprowadzić do remisu. W 83. minucie do bramki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego trafił Denzel Dumfries.
Holendrzy dzięki remisowi utrzymali się na drugim miejscu w grupie. Zdobyli dotąd pięć punktów. Węgrzy z trzema oczkami są na drugiej pozycji.
Marcin Karbowski11 Oct · 22:45