Hiszpańska błyskawica! Piłkarze są już w ćwierćfinale igrzysk [WIDEO]

Piłkarska reprezentacja Hiszpanii wygrała z Dominikaną 3:1 w swoim drugim meczu na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Dzięki temu zapewniła sobie awans do ćwierćfinału.
Hiszpanie byli uznawani za zdecydowanych faworytów grupy C, ale na inaugurację przeciwko Uzbekistanowi (2:1) musieli się trochę namęczyć. Trochę łatwiej poszło im z Dominikaną.
Prowadzenie ekipie z Europy dał Fermin Lopez, który trafił do bramki w 24. minucie. Pomocnik Barcelony wykorzystał błąd rywali przy wyprowadzeniu piłki sprzed własnej bramki.
Dominikana niespodziewanie odpowiedziała na stratę gola. Wyrównała w 38. minucie za sprawą Angela De Ocy.
Kluczowa dla rozstrzygnięcia meczu była sytuacja z doliczonego czasu pierwszej połowy. Z boiska po bezpośredniej czerwonej kartce wyleciał Edison Azcona. Powodem było chamskie zachowanie wobec Pau Cubarsiego.
Grająca w przewadze Hiszpania rozstrzygnęła mecz w drugiej połowie. W 55. minucie prowadzenie dał jej Alex Baena, a kwadrans później wynik ustalił Miguel Gutierrez.
Hiszpanie na pewno zagrają w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego. W ostatniej kolejce fazy grupowej spotkają się z Meksykiem.
Marcin Karbowski27 Jul · 17:17