HISZPANIA MISTRZEM EUROPY! ZWYCIĘSKI GOL ZMIENNIKA [WIDEO]

Hiszpania mistrzem Europy! Podopieczni Luisa de la Fuente pokonali Anglię 2:1. Bramkę na wagę triumfu "La Rojy" zdobył Mikel Oyarzabal.
Początek meczu był dość spokojny. W 5. minucie Nico Williams wstrzelił piłkę w pole karne, a John Stones wybił ją bezpiecznie na rzut rożny. W 11. minucie Anglicy mogli stworzyć zagrożenie po centrze z rzutu wolnego. Akcja została jednak przerwana, ponieważ Marc Guehi sfaulował Aymerica Laporte'a.
W pewnym momencie Nico znalazł miejsce na lewym skrzydle. Gracz Athletiku wpadł w pole karne, gdzie Stones przytomnie zablokował jego strzał. W odpowiedzi Rice spróbował swoich sił z dystansu. Uderzenie gracza Arsenalu również zostało zablokowane.
W 23. minucie Foden stracił piłkę pod własnym polem karnym. Futbolówka trafiła do Yamala, z którym uporał się Guehi. Następnie obie drużyny zaostrzyły grę. Kane obejrzał żółtą kartkę po faulu na Ruizie. Po chwili do notesu arbitra trafiło nazwisko Daniego Olmo.
W 35. minucie Rice przytrzymał Laporte'a, który upadł w polu karnym. Francois Letexier uznał, że pomocnik Arsenalu nie sfaulował rywala i nakazał kontynuować grę.
Pod koniec pierwszej połowy Morata próbował przebić się z piłką w polu karnym. Guehi kapitalnie przyblokował napastnika, pozwalając Stonesowi wybić piłkę. Tuż przed przerwą Simon złapał futbolówkę po celnej próbie Fodena. Pierwsze trzy kwadranse zakończyły się wynikiem 0:0.
Hiszpania idealnie rozpoczęła drugą połowę. Yamal przeprowadził kapitalną akcję, dograł do Williamsa, a ten płaskim strzałem pokonał Pickforda.
Po chwili "La Roja" mogła podwyższyć prowadzenie. Dani Olmo uderzył jednak obok słupka. Niedługo potem niecelnie huknął Nico. Gareth Southgate musiał zareagować. Ollie Watkins zmienił Kane'a.
W 64. minucie Anglia wstrzymała oddech. Bellingham stanął przed szansą na doprowadzenie do remisu. Ofensywny pomocnik lewą nogą uderzył obok bramki. Następnie Pickford uratował Anglię, broniąc strzał Yamala. W 70. minucie Fabian huknął nad poprzeczką.
W końcu Anglia doprowadziła do remisu. Jude Bellingham zagrał do Cole'a Palmera, który lewą nogą strzelił gola z dystansu.
W 82. minucie Yamal nie wykorzystał dogodnej sytuacji na zdobycie bramki. 17-latek po raz kolejny w tym meczu przegrał pojedynek z Pickfordem.
W 86. minucie Hiszpania ponownie objęła prowadzenie. Marc Cucurella posłał idealne dogranie z lewego skrzydła do Mikela Oyarzabala. Napastnik Realu Sociedad z zimną krwią wykończył akcję.
Po chwili Olmo został bohaterem Hiszpanii. Pomocnik RB Lipsk wybił z linii bramkowej piłkę, która zmierzała do siatki po strzale głową Marca Guehi.
Wynik meczu już nie uległ zmianie. Hiszpania wygrała 2:1 i po raz czwarty w historii została mistrzem Europy.
Adam Kłos14 Jul · 22:53