Historyczny gol Ronaldo! Triumf Portugalii, ważne wieści dla Polski [WIDEO]

Portugalia kapitalnie rozpoczęła Ligę Narodów. Cristiano Ronaldo i spółka pokonali Chorwację 2:1. CR7 przekroczył kolejną magiczną granicę w karierze.
Portugalczycy kapitalnie rozpoczęli to spotkanie. W 7. minucie akcję bramkową przeprowadzili zawodnicy Manchesteru United. Bruno Fernandes podał do Diogo Dalota, a ten lewą nogą pokonał Dominika Livakovicia.
Luka Modrić chciał doprowadzić do remisu. Legendarny pomocnik uderzył jednak obok słupka. Następnie niecelny strzał oddał Josko Gvardiol.
W 22. minucie Livaković uratował Chorwację przed utratą drugiej bramki. Golkiper popisowo zatrzymał Cristiano Ronaldo. W odpowiedzi Diogo Costa wygrał pojedynek z Andrejem Kramariciem.
W 34. minucie Portugalczycy dopięli swego. Prowadzenie podwyższył niezawodny Ronaldo, dla którego była to bramka numer 900 w karierze.
Do przerwy Portugalia prowadziła tylko 2:1. Jeszcze przed przerwą bramkę samobójczą zdobył bowiem Diogo Dalot.
Na początku drugiej połowy Costa złapał piłkę po główce Gvardiola. Niedługo potem dobrej okazji nie wykorzystał Nuno Mendes. Następnie Zlatko Dalić wprowadził Igora Matanovicia i Lukę Sucicia, próbując ożywić ofensywę.
W 67. minucie Portugalczycy domagali się odgwizdania rzutu karnego za zagranie ręką. Sędzia Halil Meler uznał, że nie doszło do żadnego naruszenia przepisów.
Bohaterem Chorwacji mógł zostać Matanović. Na kwadrans przed końcem meczu minimalnie pomylił się w polu karnym. Ekipa Zlatko Dalicia już nie zdołała wywalczyć choćby jednego punktu.
Ostatecznie Portugalia wygrała 2:1. W niedzielę o 20:45 "Vatreni" podejmą Polskę w Osijeku. W tym czasie ekipa Roberto Martineza zmierzy się ze Szkocją.
Adam Kłos05 Sep · 22:42