Hat-trick gwiazdy! Spektakularna wymiana ciosów [WIDEO]

Inter odzyskuje blask w tym sezonie. Podopieczni Simone Inzaghiego wygrali trzeci mecz z rzędu. Tym razem na własnym stadionie pokonali Torino 3:2 po hat-tricku Marcusa Thurama.
Piotr Zieliński rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Z kolei w ekipie gości szansę od pierwszej minuty dostali Sebastian Walukiewicz i Karol Linetty.
Polacy mieli sporo pracy, ponieważ Inter od pierwszego gwizdka ruszył do ataku. W 7. minucie Henrich Mychitarian został zablokowany. Następnie Vanja Milinković-Savić interweniował po nieprecyzyjnym zagraniu Federico Dimarco.
Torino nie zamierzało jednak skupiać się wyłącznie na obronie dostępu do własnej bramki. Po kwadransie Samuele Ricci był bardzo bliski zdobycia bramki. Włocha ofiarnie powstrzymał Yann Sommer.
Od 20. minuty turyńczycy grali w osłabieniu. Guillermo Maripan obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę po brutalnym wślizgu w Marcusa Thurama.
Mediolańczycy błyskawicznie wykorzystali grę w przewadze. W 25. minucie Thuram wykorzystał centrę Alessandro Bastoniego i strzelił gola głową.
Po chwili Thuram znów pokazał swoje umiejętności w grze powietrznej. Tym razem skutecznie główkował po centrze Acerbiego.
W 36. minucie Torino zdobyło bramkę kontaktową. Zapata wykorzystał dziurę w defensywie rywali, dostał prostopadłą piłkę od Gineitisa, po czym zamienił ją na gola.
Pod koniec pierwszej połowy Milinković-Savić fenomenalnie powstrzymał Dimarco. Do przerwy Inter prowadził różnicą jednego trafienia. Na drugą część meczu nie wyszedł Yann Bisseck, którego zmienił Benjamin Pavard. Tuż po wejściu Francuz oddał niecelny strzał.
Bezdyskusyjnym bohaterem mediolańczyków został Marcus Thuram. W 60. minucie napastnik skompletował hat-tricka.
W 77. minucie Piotr Zieliński pojawił się na murawie. Reprezentant Polski zmienił Mychitariana. W 85. minucie Calhanoglu sprokurował rzut karny, faulując Masinę. Vlasić wykorzystał jedenastkę.
W końcówce Zieliński świetnym podaniem znalazł Dimarco. Wahadłowy próbował dośrodkować do niekrytego Taremiego, ale został zablokowany. W doliczonym czasie gry Milinković-Savić obronił strzał Zielińskiego i dobitkę Taremiego.
Inter wygrał 3:2 i wskoczył na drugie miejsce w ligowej tabeli. Strata "Nerazzurrich" do liderującego Napoli wynosi dwa punkty. Torino zajmuje szóstą pozycję.