Hajto o Nawałce: Wreszcie w Polsce pojawił się trener, który może pracować w klubie za granicą

Tomasz Hajto wypowiedział się na temat Adama Nawałki. Jego zdaniem były już selekcjoner reprezentacji Polski z powodzeniem może szukać pracy za granicą.
Adam Nawałka przestał być dzisiaj trenerem polskiej drużyny. Jego pracę z reprezentacją ocenił Tomasz Hajto. Były obrońca stwierdził, że 60-letni szkoleniowiec popełnił błędy podczas mistrzostw świata w Rosji, ale wskazywał również na sukcesy Nawałki.
- Całą ciężką pracę, jaką wykonał Adam weryfikują ostatnie mecze. Na ostatnim turnieju popełnił błędy. Jest mi niezmiernie żal, bowiem darzę go wielkim szacunkiem, jest perfekcyjnie poukładany. Na Euro 2016 był selekcjonerem, na MŚ 2018 wrócił gdzieś do roli trenera klubowego - powiedział w rozmowie z Polsatem Sport.
Były reprezentant Polski wytykał następnie selekcjonerowi, że wraz ze swoim sztabem popełnił błędy w przygotowaniu kondycyjnym piłkarzy do mundialu, a także w selekcji - zabrakło mu paru młodszych zawodników w kadrze. Hajto przyznał, że miał nadzieję, iż Nawałka będzie trenerem polskiej kadry na lata. Dodał również, że nie powinien mieć problemów ze znalezieniem sobie klubu za granicą.
- Wreszcie w Polsce pojawił się trener, którego bym polecił w klubie za granicą. Cały czas się rozwija, jest ambitny, bardzo dobrze pracuje i ma pomysł na zespół - ocenił.