Gwiazda Realu Madryt nie zagra w El Clasico? Fatalne informacje dla "Królewskich" przed meczem z FC Barceloną

W najbliższą niedzielę na Santiago Bernabeu dojdzie do spotkania Realu Madryt z FC Barceloną. Jak donosi "Marca", w drużynie gospodarzy może zabraknąć Karima Benzemy oraz Ferlanda Mendy'ego. Obaj doznali kontuzji w meczu z Mallorcą.
Podopieczni Carlo Ancelottiego pewnie zmierzają po mistrzostwo kraju. Obecnie mają dziesięć punktów przewagi nad drugą Sevillą. Wydaje się, że już nic nie będzie w stanie odebrać im tytułu.
W najbliższą niedzielę "Królewskich" czeka prestiżowe starcie z FC Barceloną. "Blaugrana" prezentuje ostatnio coraz lepszą formę, więc wszyscy kibice mają nadzieję na to, że El Clasico okaże się pasjonującym widowiskiem.
Okazuje się jednak, iż gospodarze mogą przystąpić do tego spotkania znacząco osłabieni. Jak informuje "Marca", kontuzji w ostatnim meczu z Mallorcą doznali Karim Benzema oraz Ferland Mendy.
Ten pierwszy prezentował w ostatnich dniach znakomitą formę. Najpierw popisał się hat-trickiem w rywalizacji w Lidze Mistrzów z PSG, a później dołożył do tego dwa gole oraz asystę w spotkaniu ligowym.
Teraz ma jednak problem z łydką. Według hiszpańskiego dziennika obecnie wszystko wskazuje na to, że opuści spotkanie z Barceloną. W środę ma przejść badanie rezonansem magnetycznym.
Podobnie sprawa wygląda w przypadku Mendy'ego, dla którego najbliższe godziny także będą decydujące. Do dyspozycji Carlo Ancelottiego powinien być natomiast Rodrygo, który także z konieczności opuścił boisko.