Guardiola wyjaśnił nieobecność kluczowego gracza. Ważne słowa przed rewanżem
Erling Haaland nie znalazł się w wyjściowym składzie Manchesteru City na rewanż z Realem Madryt. Pep Guardiola zabrał głos w tej sprawie.
W pierwszym meczu "Obywatele" przegrali z mistrzami Hiszpanii 2:3. Dla ekipy prowadzonej przez Guardiolę obie bramki zdobył Erling Haaland.
W weekend Norweg wystąpił w wygranym starciu ligowym z Newcastle. W trakcie rywalizacji snajper doznał kontuzji kolana.
Dolegliwości okazały się na tyle poważne, że Haalanda zabrakło w wyjściowym składzie na mecz z Realem. Guardiola poruszył ten temat jeszcze przed pierwszym gwizdkiem.
- Nie był wystarczająco gotowy. Wczoraj trochę trenował, ale dziś rano rozmawiałem z nim i powiedział, że nie czuje się dobrze, więc wybrałem innego gracza - wyjaśnił Guardiola, cytowany przez Simona Bajkowskiego.
W tym sezonie Haaland wystąpił w 35 meczach City. Strzelił w nich aż 27 goli i dorzucił do tego trzy asysty.
Miejsce Norwega na środku ataku ma zająć Omar Marmoush. Egipcjanin rozegrał już pięć spotkań dla "Obywateli", notując trzy trafienia.