Gromy w hicie Bundesligi! Mistrzowie zatrzymali Bayern [WIDEO]

screen/Viaplay
Starcie Bayernu Monachium z Bayerem Leverkusen obfitowało w ogromne emocje. Hit piątej kolejki Bundesligi zakończył się remisem 1:1. Ekipa Vincenta Kompany'ego po raz pierwszy w tym sezonie straciła punkty.
Bayern prężył muskuły przed hitowym starciem. W trzech poprzednich meczach "Die Roten" strzelili aż 20 goli, deklasując Holstein Kiel, Dinamo Zagrzeb i Werder Brema.
Na początku spotkania z Bayerem Raphael Guerreiro dograł do Harry'ego Kane'a, który nie zdołał pokonać Lukasa Hradecky'ego. Po chwili Jamal Musiala uderzył obok słupka. W kolejnej akcji Joshua Kimmich dośrodkował do Dayota Upamecano, który niecelnie główkował.
Monachijczycy wrzucili wyższy bieg i chcieli szybko napocząć rywali. W 10. minucie Hradecky obronił strzał Guerreiro. W uderzeniu Gnabry'ego również zabrakło precyzji.
Bayer przetrwał trudniejszy moment, po czym objął prowadzenie. Po rozegraniu rzutu rożnego piłka spadła pod nogi Xhaki. Szwajcar zagrał do Andricha, który oddał idealne uderzenie sprzed pola karnego.
Radość gości z Leverkusen nie trwała długo. W 39. minucie Aleksandar Pavlović doprowadził do remisu, posyłając fenomenalny strzał z dystansu. 20-latek strzelił swojego pierwszego gola w tym sezonie.
Do przerwy utrzymał się remis 1:1. Na początku drugiej połowy Gnabry trafił w słupek. Z kolei Hradecky znakomicie zatrzymał Olise. Bayern znów zyskał optyczną przewagę.
W 65. minucie Kompany zdecydował się na roszadę w ofensywie. Kingsley Coman zajął miejsce Gnabry'ego. W 72. miejsce mocny, a jednocześnie niecelny strzał oddał Davies. Z kolejną próbą Kanadyjczyka uporał się Hradecky.
W 81. minucie Musiala upadł w polu karnym Bayeru. Sędzia uznał, że weteran nie był faulowany. Monachijczycy nie otrzymali jedenastki. W końcówce Neuer kapitalnie zatrzymał Tellę.
Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Bayern nadal jest liderem Bundesligi z przewagą dwóch punktów nad drugim RB Lipsk. Bayer zajmuje trzecią lokatę.
Adam Kłos28 Sep · 20:25