Gracz Arsenalu pobił rekord. Zrobił to mając 14 lat

Twitter Screen
Młodziutki zawodnik Arsenalu zapisał się na kartach historii. Jego wyczyn robi wrażenie.
W czwartek zespół Atalanty U-19 pokonał Arsenal w pierwszej kolejce fazy ligowej młodzieżowej Ligi Mistrzów. Rywalizacja zakończyła się wynikiem 4:1.
W kadrze przegranej drużyny znalazł się Max Dowman. Piłkarz rozegrał 79. minut i został zmieniony przez Ceadacha O'Neilla.
Przed opuszczeniem boiska Anglik zapisał się na kartach historii. Mając 14 lat, osiem miesięcy i 19 dni został najmłodszym strzelcem młodzieżowej Ligi Mistrzów.
Akcja bramkowa z jego udziałem miała miejsce w 49. minucie. Wówczas ten wykorzystał podanie Ismeala Kabii i strzelił jedynego gola dla Arsenalu.
14-latek pobił rekord należący wcześniej do Youssoufy Moukoko. Niemiec ustanowił swój wynik będąc niecałe trzy miesiące starszym od Anglika.
Dowman jest wychowankiem "Kanonierów". W obecnym sezonie wystąpił w trzech spotkaniach, w których zdobył jedną bramkę i zaliczył taką samą liczbę asyst.
Filip WęglickiDzisiaj · 13:58
Źródło: Twitter