Górnik Zabrze lepszy od Zagłębia Lubin. Efektowne asysty wahadłowych [WIDEO]

Lukasz Sobala / PressFocus
Górnik Zabrze pokonał Zagłębie Lubin 2:0 w pierwszym niedzielnym meczu PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni Marcina Brosza awansowali na piąte miejsce w ligowej tabeli.
W spotkaniu, które obfitowało w podbramkowe okazje z obu stron, skuteczniejsi okazali się gospodarze.
Górnik objął prowadzenie w 21. minucie gry, kiedy efektowną akcją popisał się rozgrywający swój pierwszy mecz w tym roku Michał Rostkowski. Występujący na pozycji lewego wahadłowego 20-latek z łatwością ograł na skraju pola karnego Kacpra Chodynę, po czym wycofał piłkę do Piotra Krawczyka, który dał zabrzanom prowadzenie.
Drugi gol w tym meczu padł w 65. minucie. Tym razem w rolę asystenta wcielił się prawy wahadłowy gospodarzy - Giannis Masouras. Po dynamicznym wejściu i wygranym pojedynku w szesnastce przeciwnika przez Greka, na listę strzelców wpisał się wprowadzony na boisko raptem chwilę wcześniej Alasana Manneh.
Dzięki zwycięstwu Górnik wyprzedził Zagłębie w tabeli Ekstraklasy, przynajmniej tymczasowo awansując w niej z ósmego na piąte miejsce. Lubinianie spadli tymczasem z piątej na siódmą lokatę.
Wojciech_Falenta 14 Mar 2021 · 16:58