Dublet Zielińskiego w hicie Serie A! Co za wieczór Polaka! [WIDEO]

Screen z X
Piotr Zieliński w niedzielę mógł świętować pierwszego oficjalnego gola w barwach Interu Mediolan. Reprezentant Polski otworzył wynik w hicie Serie A z Juventusem. Później skompletował natomiast dublet.
Pomocnik latem zmienił otoczenie i rozstał się z Napoli. Ze względu na problemy zdrowotne musiał jednak nieco poczekać na oficjalny debiut w Interze.
Ostatnio także brakowało go w wyjściowej jedenastce "Nerazzurrich". Wrócił bowiem z urazem z październikowego zgrupowania reprezentacji Polski.
W niedzielnym hicie z Juventusem "Zielu" zagrał jednak od pierwszej minuty. Pod koniec pierwszego kwadransa gry stanął przed idealną szansą na gola.
Danilo fatalnie zachował się we własnym polu karnym i faulował Marcusa Thurama. Arbiter bez wahania wskazał na 11. metr.
Mimo, że na boisku był między innymi król strzelców poprzedniego sezonu Serie A, Lautaro Martinez, to do "jedenastki" podszedł właśnie Zieliński. Polak z zimną krwią zamienił tę okazję na gola i mógł świętować debiutanckie trafienie w Interze.
Radość "Nerazzurrich" nie trwała jednak długo. Juventus szybko doprowadził bowiem do wyrównania za sprawą Dusana Vlahovicia, a potem prowadzenie "Starej Damie" dał Timothy Weah. Na 2:2 wyrównał za to Mchitarjan.
W 37. minucie Inter wrócił na prowadzenie i po raz drugi w tym meczu trafił do siatki Zieliński. Reprezentant Polski znów wykorzystał rzut karny, tym razem podyktowany za faul Pierre'a Kalulu.
Ostatecznie dublet Zielińskiego nie wystarczył jednak Interowi do wygranej. Po szalonym meczu padł remis 4:4. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.
Maciej PietrasikWczoraj · 18:25