Bramka Dawida Kownackiego. Ekipa Polaka liderem

screen/Viaplay
Dawid Kownacki trafił do siatki na zapleczu Bundesligi. 27-latek zdobył bramkę w meczu z Regensburgiem, który Fortuna Duesseldorf wygrała 3:0.
Kownacki od początku sezonu ma pewne miejsce w swoim zespole. W sześciu poprzednich kolejkach zanotował jedną bramkę i jedną asystę.
W sobotę napastnik ponownie dostał szansę. Wynik spotkania z Regensburgiem otworzył Tim Oberdorf.
W 81. minucie Kownacki podwyższył prowadzenie. Polak otrzymał podanie od Myrona van Brederode, opanował piłkę klatką piersiową, po czym pokonał Felixa Gebhardta.
Regensburg kończył mecz w dziewiątkę. W ostatnich minutach z boiska wylecieli Leopold Wurm oraz Bryan Hein. Fortuna wykorzystała grę w przewadze. W 89. minucie Vincent Vermeij wykorzystał rzut karny, ustalając wynik.
Ekipa Kownackiego zajmuje obecnie pierwsze miejsce w 2. Bundeslidze. Przewaga nad drugim Magdeburgiem wynosi cztery punkty. W następnej kolejce Fortuna zmierzy się z Kaiserslautern.
"Kownaś" w sumie wystąpił w 109 meczach ekipy z Duesseldorfu. Zanotował w nich 30 bramek i 18 asyst. Jest też 7-krotnym reprezentantem Polski. Ostatnią szansę w narodowych barwach otrzymał w czerwcu 2021 roku.