Gol Kane'a, historyczny wyczyn Muellera! Bayern znów zwycięski [WIDEO]

screen/Viaplay
Bayern Monachium wygrał drugi mecz w tym sezonie Bundesligi. Bawarczycy na własnym stadionie pokonali Freiburg 2:0.
Początek meczu nie należał do najlepszych w wykonaniu podopiecznych Vincenta Kompany'ego. W pierwszym kwadransie gospodarze nie stworzyli żadnego zagrożenia pod bramką Floriana Muellera.
W 21. minucie bramkarz Freiburga po raz pierwszy został przetestowany. Michael Olise oddał groźny strzał, po którym Mueller czujnie odbił piłkę. Następnie Jamal Musiala nie zdołał stworzyć zagrożenia w polu karnym gości.
Bayern objął prowadzenie w 38. minucie. Harry Kane z wielkim spokojem zamienił rzut karny na gola. Było to pierwsze trafienie Anglika w tym sezonie ligowym.
Vincenzo Grito próbował doprowadzić do remisu. Manuel Neuer bez trudu złapał piłkę po celnej próbie Vincenzo Grifo. Do przerwy Bayern prowadził różnicą jednego trafienia.
Po zmianie stron nieco aktywniejszy był Serge Gnabry. W 52. minucie skrzydłowy chciał przeprowadzić solową akcję, ale został zablokowany. Po godzinie gry Kompany przemeblował ofensywę. Kingsley Coman i Thomas Mueller zmienili Tela oraz Olise.
Bayern przeważał, ale Freiburg szukał swoich szans. Jedną z nich miał Patrick Osterhage, który przegrał pojedynek z Neuerem. W 78. minucie Mueller ustalił wynik meczu. Niemiec uczcił tym samym swój historyczny występ. Rozegrał on 710. mecz w barwach "Die Roten", stając się klubowym rekordzistą.
W doliczonym czasie gry Lucas Holer mógł zdobyć bramkę kontaktową. Zawodnik Freiburga nie wykorzystał jednak rzutu karnego.
Bayern wygrał 2:0 i z kompletem punktów zajmuje drugie miejsce w tabeli. Freiburg jest na dziesiątej lokacie.
Adam Kłos01 Sep · 19:27