Dublet i asysta Grosickiego w barwach BVB! Show skrzydłowego [WIDEO]

Pożegnalny mecz Jakuba Błaszczykowskiego i Łukasza Piszczka rozpoczął się od mocnego uderzenia. Już w 9. minucie Kamil Grosicki otworzył wynik. W drugiej połowie skrzydłowy dołożył kolejne trafienie.
Błaszczykowski i Piszczek stanęli przed szansą na huczne pożegnanie z BVB. Klub zorganizował specjalny mecz pożegnalny na cześć dwóch legend.
Signal Iduna Park wypełniło się po brzegi. Na stadion w Dortmundzie przybyło ponad 81 tys. kibiców. Fani mogli podziwiać wiele ikonicznych piłkarzy. W ekipie Błaszczykowskiego znaleźli się m.in. Roman Weidenfeller, Mats Hummels, Marcin Wasilewski czy Kamil Grosicki. Piszczek mógł zaś zagrać u boku Marcela Schmelzera, Nuriego Sahina, Henricha Mychitariana czy Sokratisa.
W 9. minucie Jaroslav Drobny obronił strzał Nelsona Valdeza. Do piłki dopadł jednak Kamil Grosicki, który z zimną krwią wykończył akcję.
W drugiej połowie "Grosik" skompletował dublet. Weteran przyjął piłkę, czekał na ruch partnerów, ale w końcu sam oddał strzał, którym zaskoczył Marwina Hitza.
Były już reprezentant Polski nie zamierzał się zatrzymywać. W 60. minucie idealnie dośrodkował do Lucasa Barriosa, który z bliskiej odległości pokonał Hitza.
Pożegnalny mecz zakończył się zwycięstwem ekipy Błaszczykowskiego 5:4. Obszerne podsumowanie piłkarskiego święta znajdziecie TUTAJ.
W tym sezonie "Grosik" wystąpił w sześciu spotkaniach Pogoni. Zanotował w nich jedną bramkę i cztery asysty.
"Portowcy" zajmują obecnie czwarte miejsce w Ekstraklasie. Grosicki i spółka wrócą do gry 14 września przy okazji meczu z Cracovią.