Gareth Southgate stracił fortunę! Agent selekcjonera reprezentacji Anglii wydał jego pieniądze

Gareth Southgate stracił fortunę! Agent selekcjonera reprezentacji Anglii wydał jego pieniądze
Ivica Drusany / shutterstock.com
Gareth Southgate walczy o swoje pieniądze. Terry Byrne, agent 53-latka, wydał jego pieniądze bez zgody zainteresowanego.
Southgate związał się z Byrne'em w 2016 roku. Agent w jego imieniu negocjował z FA trzy kontrakty. Przy okazji pobrał spore prowizje.
Dalsza część tekstu pod wideo
Nie były to jedyne umowy, które 57-latek zdobywał dla selekcjonera reprezentacji Anglii. Jego agencja 10Ten Talent reprezentowała Southgate'a także w kontaktach ze sponsorami i miała dostęp do funduszy należnych szkoleniowcowi z tego tytułu.
Dziennik "Daily Mail" twierdzi, że Byrne część pieniędzy Southgate'a wykorzystał bez jego wiedzy na zakup biur w Londynie. Transakcja, która pochłonęła 25 mln funtów, okazała się katastrofalna. Firmy Byrne z powodu kłopotów w innych interesach musiały wyprowadzić się z nowych lokali. Teraz zarządza nimi syndyk.
Zdaniem gazety Southgate od miesięcy próbuje odzyskać swoje pieniądze. Nie wiadomo, o jaką kwotę chodzi. "Daily Mail" pisze jedynie, że jest ona znaczna. Mimo tego selekcjoner Anglii ma pozostawać w dobrych stosunkach ze swoim agentem. Planuje jednak zakończyć z nim współpracę.
Southgate nie jest jedynym poszkodowanym w tej sprawie. Byrne wykorzystał też pieniądze byłych piłkarzy Glenna Hoddle'a i Joe Cole'a oraz znanych brytyjskich szefów kuchni.
Agent nie uchyla się od odpowiedzialności. Wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że współpracuje z wierzycielami. Zapewnił, że wszystkie długi zostaną spłacone.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski28 Nov 2023 · 07:55
Źródło: Daily Mail

Przeczytaj również