Francja górą w wielkim hicie EURO! Samobójczy gol w końcówce! [WIDEO]

Screen z X
Reprezentacja Francji awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy po wygranej 1:0 z Belgią. Gol na wagę awansu padł w 85. minucie i był bramką samobójczą.
Francuzi i Belgowie podczas tegorocznego turnieju nie zachwycali. Spisywali się znacznie poniżej oczekiwań, ale kibice wiązali wielkie nadzieje z hitem 1/8 finału na EURO 2024.
Spotkanie w Duesseldorfie początkowo rozczarowywało. Dopiero w 24. minucie zrobiło się groźnie pod jedną z bramek. Po mocnym strzale Kevina De Bruyne dobrze interweniował Mike Maignan.
Francuzi odpowiedzieli jeszcze przed przerwą. Niecelnie uderzali Marcus Thuram oraz Aurelien Tchouameni. Ostatecznie w pierwszych 45 minutach gole jednak nie padły.
Znacznie więcej działo się w drugiej połowie. W 49. minucie Koen Casteels znakomicie poradził sobie z kolejnym strzałem Tchouameniego. Tuż nad poprzeczką uderzył za to Kylian Mbappe.
Belgowie również mieli swoje okazje. Dwukrotnie na wysokości zadania stanął Maignan, broniąc strzały Lukaku oraz De Bruyne.
Francuzi przez długi czas byli nieskuteczni. Precyzji brakowało Salibie oraz Mbappe. Wszystko zmieniło się dopiero w 85. minucie.
Wówczas Jules Kounde zagrał w pole karne do Randala Kolo Muaniego. Piłkarz PSG oddał strzał, piłka odbiła się od Jana Vertonghena i wylądowała w siatce. Ostatecznie uznano to za gola samobójczego.
Belgowie nie byli już w stanie na to odpowiedzieć. Francja wygrała 1:0 i awansowała do ćwierćfinału EURO 2024, zachowując szanse na końcowy triumf.
Maciej Pietrasik01 Jul · 19:51