Flick zdecydował ws. De Jonga. Jasny przekaz dla szefów Barcelony

Flick zdecydował ws. De Jonga. Jasny przekaz dla szefów Barcelony
pressinphoto / pressfocus
Frenkie de Jong ostatnio zaczął odgrywać coraz istotniejszą rolę w FC Barcelonie. Jak donosi kataloński Sport, decyzję ws. piłkarza podjął już Hansi Flick.
Holender ma kontrakt, który obowiązuje do czerwca przyszłego roku. W przeszłości niejednokrotnie wypychano pomocnika ze stolicy Katalonii.
Dalsza część tekstu pod wideo
W poprzednim sezonie De Jong zmagał się z nawracającą kontuzją kostki. Z tego powodu opuścił EURO 2024 oraz początek obecnej kampanii.
Ostatnio odgrywa jednak coraz istotniejszą rolę w ekipie "Blaugrany". Jak donosi kataloński Sport, Hansi Flick jest z tego faktu bardzo zadowolony.
Wygląda na to, że Niemiec w kluczowych meczach sezonu będzie stawiał na właśnie na De Jonga. Holender zaczyna wyprzedzać w hierarchii Marca Cassado.
Co więcej, Flick przekazał władzom Barcelony, że chce, aby pomocnik podpisał nowy kontrakt. Sam zawodnik także wolałby zostać w Barcelonie.
Wiele zależy od tego, czy klub i piłkarz dojdą do porozumienia w kwestii finansów. Mowa tu głównie o pensji, bo obecnie De Jong jest jednym z najlepiej zarabiających zawodników w zespole.
Redakcja meczyki.pl
Maciej PietrasikDzisiaj · 14:24
Źródło: Sport.es

Przeczytaj również