Fenomenalny gol Anglika z wolnego! Później błysk gracza z Ekstraklasy [WIDEO]

Anglia pokonała Finlandię 3:1 w Lidze Narodów. Ozdobą spotkania było przepiękne trafienie Trenta Alexandra-Arnolda z rzutu wolnego. Na listę strzelców wpisał się też Arttu Hoskonen z Cracovii.
"Synowie Albionu" podeszli do tego starcia po sensacyjnej porażce na Wembley. Trzy dni wcześniej podopieczni Lee Carsleya przegrali z Grecją 1:2.
Finlandia też mogła zaskoczyć wicemistrzów Europy. Na początku meczu Topi Keskinen odnalazł się w polu karnym Anglii, gdzie w ostatniej chwili powstrzymał go John Stones. W odpowiedzi Jude Bellingham został zablokowany, a Trent Alexander-Arnold huknął obok słupka.
W 18. minucie Anglia objęła prowadzenie. Angel Gomes prostopadłym podaniem znalazł niekrytego Jacka Grealisha, który płaskim strzałem skierował piłkę do siatki.
Gospodarze próbowali odrobić straty, ale Fredrik Jensen nie znalazł sposobu na pokonanie Deana Hendersona. Golkiper Crystal Palace błysnął też umiejętnościami, powstrzymując Keskinena. Pod koniec pierwszej połowy Benjamin Kallman z Cracovii nie wykorzystał szansy na doprowadzenie do remisu.
Do przerwy Anglicy prowadzili różnicą jednego trafienia. Na początku drugiej połowy Lukas Hradecky zatrzymał Alexandra-Arnolda. W 57. minucie Keskinen wypatrzył Jensena, który spudłował pod bramką Hendersona. Po godzinie gry bramkarz Finów nie dał się zaskoczyć Rice'owi.
Lee Carsley widział, że jego zespół nie prezentuje się najlepiej. W 69. minucie na murawie zameldowali się Ollie Watkins i Noni Madueke, którzy mieli ożywić ofensywę.
W 74. minucie Alexander-Arnold podwyższył prowadzenie. Obrońca Liverpoolu popisał się idealnym uderzeniem z dystansu.
W 84. minucie Declan Rice wpisał się na listę strzelców. Finowie zdołali odpowiedzieć jedynie trafieniem Arttu Hoskonena, który występuje na co dzień w Cracovii.
Anglia ostatecznie wygrała 3:1. Ekipa z Wysp Brytyjskich zajmuje obecnie drugie miejsce w swojej grupie Ligi Narodów. Liderem pozostaje Grecja.