Endrick oszalał. Kopnął rywala i nie wyleciał z boiska [WIDEO]

Real Madryt po nerwowej końcówce pokonał Deportivo Alaves 3:2. W trakcie spotkania sędzia podjął dość kontrowersyjną decyzję, traktując pobłażliwie Endricka.
"Królewscy" znakomicie weszli we wtorkową rywalizację. Po 48 minutach prowadzili różnicą trzech trafień. W końcówce bramki Kike Garcii i Carlosa Benavideza doprowadziły do tego, że Alaves złapało kontakt. Ostatecznie przyjezdni z Estadio Mendizorrotza nie wywieźli z Santiago Bernabeu jednego punktu.
Po meczu wiele mówi się o sytuacji z 82. minuty. Wtedy sędzia Alejandro Muniz Ruiz pokazał Endrickowi żółtą kartkę, chociaż wydaje się, że 18-latek mógł wylecieć z boiska.
Napastnik w pewnym momencie z premedytacją kopnął Santiago Mourino w okolice krocza. Piłka była w zupełnie innym rejonie boiska. Można było zatem doszukać się podstaw, aby odesłać gracza Realu do szatni.
- Zachowanie Endricka to czerwona kartka. W ostatnich dziesięciu minutach powinniśmy grać przeciwko dziesięciu rywalom. To czerwona i tyle, nie będę o tym więcej rozmawiać - powiedział po meczu trener Luis Garcia cytowany przez dziennik Marca.
Santiago Mourino miał pecha do zagrań rywali na Santiago Bernabeu. W jednej z akcji Vinicius próbował postawić stopę na murawie, ale nadepnął obrońcę Alaves. Sędzia uznał, że Brazylijczyk zrobił to przypadkowo i nie napomniał go kartką.
Real zajmuje obecnie drugie miejsce w ligowej tabeli. W najbliższą niedzielę "Królewscy" zmierzą się z Atletico.
Adam KłosDzisiaj · 07:02
Źródło: Twitter/Marca